2017-06-16Czerwcowe wydania : Don Bosco oraz Historia Do Rzeczy

Don Bosco (czewiec 2017):

W czerwcowym numerze polecamy teksty:

Wywiad z Anną Zalewską, Ministrem Edukacji Narodowej. – Od lat wiele środowisk postulowało, że system edukacji i jego prawodawstwo należy zmienić. Jednak dotychczas nikt nie podjął żadnych konkretnych prac legislacyjnych w tym kierunku. Chcemy zbudować szkołę, która będzie odpowiadać za ucznia, za jakość kształcenia, za wychowanie oraz rozwój indywidualny – mówi Pani Minister dla „Don Bosco”.

O cyberprzemocy, która może dotknąć Wasze dzieci i wychowanków.

O zadaniach mężczyzny i ojca we współczesnym świecie.

Historia Do Rzeczy (czewiec 2017):

„W tym numerze «Historii Do Rzeczy» przedstawiamy główne tropy, za którymi podążają badacze katastrofy na Gibraltarze - wyjaśnia Piotr Zychowicz, redaktor naczelny. - Piszemy o zaskakujących «zbiegach okoliczności», ginących dokumentach i dziwnych orzeczeniach komisji badających śmierć polskiego premiera. Rozważamy wszelkie możliwe teorie”.

„W miesięczniku znalazł się również unikalny wywiad z dr. Tomaszem Konopką z Zakładu Medycyny Sądowej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego - pisze Zychowicz. - Doktor Konopka kierował zespołem naukowców, którzy w 2009 r. przeprowadzili sekcję ekshumowanych szczątków Władysława Sikorskiego”.

W czerwcowym numerze «Historii Do Rzeczy» można przeczytać również wywiad Piotra Włoczyka z Wojciechem Świątkowskim, weteranem batalionu „Parasol”, uczestnikiem zamachu na Wilhelma Koppego - drugiego najważniejszego dygnitarza III Rzeszy w Generalnym Gubernatorstwie po Hansie Franku.

Krzysztof Jasiewicz wyjaśnia, dlaczego Stalin stworzył republikę komunistyczną dla Żydów przy granicy z Chinami, a Sławomir Koper opowiada historię Sydonii von Borck, ściętej za czary w Szczecinie.