2017-05-10WYCIECZKA CHĘCINY - KIELCE

W sobotę 22 kwietnia 2017 roku dla uczniów z klasy I i II gimnazjum wraz wychowawczyniami oraz trenerami odbyła się wycieczka do Chęcin oraz Kielce. W Chęcinach zwiedziliśmy JASKINIĘ RAJ, która jest jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich i jedną z najpiękniejszych jaskiń krasowych naszego kraju. Zachwyca bogactwem i różnorodnością kalcytowych form naciekowych. Występują tutaj skupiska stalaktytów o unikatowym na skalę światową zagęszczeniu. Jaskinia uznana została za rezerwat przyrody nieożywionej i stanowisko archeologiczne. Natomiast PIERWSZE CENTRUM NEANDERTALCZYKA to wyjątkowe miejsce, w którym zbiegają się pradawne losy człowieka z najnowszymi odkryciami współczesnej nauki. Łączy w sobie cele integracyjne, edukacyjne oraz wychowawcze, ucząc zachowań prospołecznych.  Uczniom w każdym wieku pozwala poznać swoje korzenie, a przez to zrozumieć otaczający ich świat. W Kielcach czekało na nas ważne wydarzenie – mecz Bruk- Betu Termalica kontra Korona Kielce. Kibicowanie drużynie Bruk-Bet Termalica zakończyło się zwycięstwem 1:0. Wieczór pełen wrażeń zakończył się wspaniałymi wiadomościami dla nas jak i przeciwnika. Obie drużyny awansowały do pierwszej ósemki. Tak wielkich emocji nie zapomnimy na długo.

Dziękujemy Pani Prezes za sponsorowanie wyjazdu.