2017-03-31REKOLEKCJE 2017

REKOLEKCJE 2017

Wielki Post to szczególny czas zadumy, pokuty i modlitwy. Jak go nie zmarnować i właściwie przygotować się na najważniejsze święto Zmartwychwstania Jezusa?

REKOLEKCJE to czas odnowy duchowej - pogłębienia wiary, zebrania na nowo siły ducha do życia według Bożych nakazów.

Przez trzy dni uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w modlitwach i słuchali kazań specjalnie dla nich wygłoszonych przez Księdza Marka Migacza. Ksiądz rekolekcjonista wspaniale nawiązał kontakt z młodzieżą.   .

W kościele mogliśmy modlić się przy kopii Całunu Turyńskiego- płótno grobowe,  na którym odbity jest tajemniczy wizerunek. Jak ufamy Całun okrywał ciało Jezusa po zdjęciu z krzyża i był świadkiem zmartwychwstania. Jest to największa relikwia całego chrześcijaństwa.

Bóg Zapłać proboszczowi Księdzu Stanisławowi Wąchale za przygotowanie Rekolekcji oraz Księdzu Rekolekcjoniście za  dodanie nam sił, odwagi, otuchy i nadziei, aby pójść pod krzyż i zobaczyć Ukrzyżowanego.

Ksiądz Marek obecnie jest wikariuszem w kościele parafialnym w Oleśnie.

GALERIA