2017-02-17Blisko gwiazd

Blisko gwiazd

W ostatni piątek 17 lutego zawitało do nas Mobilne Planetarium „Jupiter”. Uczniowie mogli uczestniczyć w niezwykłym pokazie astronomicznym. W specjalnej kapsule o kształcie kuli (rozstawionej na sali gimnastycznej), dającej wrażenie przestrzeni kosmicznej, zobaczyli jak powstał Układ Słoneczny, obserwowali zmiany położenia planet i gwiazd, dowiedzieli się dlaczego Słońce wędruje po niebie, jak wygląda Księżyc i dlaczego widzimy go nocą. Młodsze dzieci dodatkowo obejrzały bardzo interesującą bajkę o życiu dinozaurów z efektem 3D.

Zaciemnione wnętrze zapewniło niepowtarzalny klimat i umożliwiło dogłębne przeżycie każdej fazy multimedialnej projekcji. Uczniom taka nietypowa lekcja bardzo się podobała i sprawiła ogromną radość.

GALERIA